Muzyka prosto z youtube

Youtube to serwis, który aktualnie należy do Google, który narodził się w 2005 roku. Z początku miał być przeznaczony tylko do wrzucania krótkich filmików, ale z czasem znalazła się na nim muzyka. Możemy zauważyć coraz więcej profili różnych wykonawców, na których znajdują się ich oficjalne teledyski. Z czasem muzyka youtube stała się bardzo popularna i zamiast włączać płytę z naszym ulubionym wykonawcą to siadamy do komputera i odpalamy youtube.
Muzyka youtube to nie tylko baza znanych artystów, ale także gratka dla łowców talentów. Naprawdę wiele osób wrzuca wideo ze swoim wykonaniem konkretnej piosenki, pod którą kryje się niemały talent. W taki sposób został chociażby wypromowany Justin Bieber przez swoją mamę, która wrzucała do internetu filmiki z jego wykonaniem piosenek. Muzyka youtube to naprawdę wielka skarbnica wiedzy jeśli chodzi o świat muzyki. Znajdujemy tam nie tylko home made, ale także pełno perełek. Sławni ludzie chcą pokazywać nam na youtubie jak żyją czy też wrzucają tam swój najnowszy singiel, abyśmy go odsłuchali i skomentowali.
Możemy się także spotkać z wykonawcami, którzy nie są może znani na wysoką skalę, ale chcą w jakiś sposób wypromować swoje studio nagraniowe. Tak się dzieje w przypadku muzyki youtube, która pokazuje z jakimi pomysłowymi wykonawcami mamy do czynienia. Aby wypromować studio jeden z wykonawców – Leo Maracchioli nagrywa covery i wrzuca je na youtube. W ten sposób możemy zobaczyć w jaki sposób muzyka youtube na nas oddziałowywuje. Przesłuchując jeden z coverów możemy dojść do wniosku, że to naprawdę coś pięknego.
W Polskim show-biznesie znajdują się także osoby, które zostały odkryte przez youtube. Chociażby Marta Bijan, która wrzucała swoje piosenki na tej portal. Potem co prawda poszła do talent-show, aby dać się poznać szerszej publiczności. Jednak to wszystko zaczęło się od tego portalu. Musimy przyznać, że muzyka youtube w dzisiejszym świecie ma naprawdę wiele do powiedzenia.
Jak znaleźć naprawdę dobrą muzykę na portalu youtube? Pytanie jest dość trudne, bo prawdziwe perełki są ukryte pomiędzy tonami beznadziejnych wykonań. Ja osobiście trafiam na dobrą muzykę przez odnośniki. W końcu ktoś po coś je wymyślił, aby aktywnie z nich korzystać. Przyznam się szczerze, że to działa na dłuższą metę. Znalazłam naprawdę wiele kawałków, które są godne polecenia. W ten sposób nie można narzekać na nudę w muzyce. Jeśli nie siedzimy w samej komercji to warto poszukać kawałków, które poruszą nie tylko nasze serce oraz duszę. Youtube jest naprawdę olbrzymią kopalnią kawałków, podobnie jak Spotify.
Podsumowując – youtube wkroczyło w nasze życie z muzyką i nie ma praktycznie osoby, która nie słyszałaby o portalu youtube. Teraz właśnie to jest na fali! Dzień zaczynamy jak nie od logowania się na portal społecznościowy to z pewnością na youtube w poszukiwaniu tej lepszej strony muzyki, aby jeszcze móc wierzyć w to, że komercja nie jest lekiem na wszystko. Ja osobiście wierzę, że świat muzyki jeszcze się zmieni i powrócą stare klasyki chociażby z lat 80, gdzie wkładało się tylko i wyłącznie serce w muzykę a nie liczyło zawartość portfela.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz