Muzyka z mp3

Przygoda z muzyką jest naprawdę długa, jeśli chodzi nie tylko o nośniki, ale także jak kiedyś wyglądało jej odtwarzanie, kiedy nie mieliśmy mp3. To czym jest muzyka z mp3 z pewnością z nas każdy wie. Zastanawiam się nad inną rzeczą – czy tak naprawdę w dzisiejszych czasach potrzebny nam jeszcze odtwarzacz mp3?
Zauważyłam, że wiele urządzeń jest wypierane przez inne. Tak samo jak smartfony wyparły poniekąd odtwarzacze mp3, ale nie do końca. Pamiętamy czasy kiedy były walkmany, które odtwarzały kasety. Później zostały one wyparte przez discmany, które z czasem zaczęły być górą. To za sprawą tego, że muzyka była częściej zapisywana na płytach CD niż na kasetach magnetofonowych.
Kiedy
muzyka mp3 nie była jeszcze tak popularna pamiętam o jednym urządzeniu, właśnie odtwarzaczu mp3. Kiedy w życie weszły discmany nie bardzo chciałam nosić tak duże urządzenie, dlatego ceniłam zawsze te mniejsze – co zresztą zostało mi do dzisiaj. Kiedyś na 512 MB zmieściłam spokojnie koło 100 piosenek i to była moja muzyka mp3. Urządzenie było naprawdę małe, przez co nie przeszkadzało mi w uprawianiu sportu. Wtedy można było mówić o świetności tego odtwarzacza.
Takim sposobem discmany zakończyły swój żywot a odtwarzacz mp3 świecił triumfy. Jednak czy taki odtwarzacz był długowieczny? No właśnie można się ze mną nie zgodzić, ale poniekąd został wyparty przez smartfony, na których praktycznie można robić wszystko. Nieporęcznie jest używać smartfona do prawie wszystkiego a do odtwarzania muzyki tylko mptrójki.
Pamiętam pierwsze telefony komórkowe i nigdy nie przyszło mi na myśl, że te duże urządzenia w przyszłości zastąpią odtwarzacz mp3.
Muzyka mp3 jest już dość powszechna, każdy z nas chyba wrzucał utwory w tym formacie jak nie na swojego smartfona to z pewnością na odtwarzacz mp3. Warto wspomnieć, że w smartfonach można zauważyć coraz większą jakość dźwięku, która z pewnością pomoże nam osiągnąć przyjemność słuchania muzyki. Tak samo jak w przypadku obrazu w HD ważna jest dla nas jakość dźwięku. Nie jestem pewna czy osiągnęlibyśmy to samo na przykład słuchając muzyki z odtwarzacza mp3.
Można zauważyć, że producenci telefonów zdecydowanie poprawili funkcjonalność odtwarzania muzyki. Nie są ważne słuchawki, bo one w tym przypadku są tylko uzupełnieniem. Liczy się jakość dźwięku odtwarzana przez urządzenie.
Muzyka mp3 jest dość popularna, o ile nie zostanie wyparta przez inny format muzyczny. Nie możemy się nastawiać na to, że muzyka mp3 będzie zawsze. Takie są prawa rynku niestety. Chociaż zauważyłam, że mp3 na rynku muzycznym istnieje dość długo. W przeciwieństwie do odtwarzaczy, które przewinęły się przez moje ręce.
W przyszłości producenci chcą zainwestować przede wszystkim w odtwarzanie muzyki oraz wideo. Kto wie, może w przyszłości będziemy mogli oglądać równocześnie nie tylko muzykę, ale także teledysk w tym samym czasie. Producenci już myślą nad taką opcją, która by wzbogaciła słuchanie muzyki. Wszystko przebiega dość sprawnie i zapewne dojdziemy do tego poziomu w przyszłości. Póki co zastanawiam się nad tym, czy odtwarzacz mp3 został faktycznie wyparty przez społeczeństwo.
Wydaje mi się, że prawdziwi miłośnicy muzyki nigdy nie dopuszczą, żeby stary dobry odtwarzacz mp3 odszedł do lamusa. Tak samo się dzieje z miłośnikami kaset magnetofonowych, który niektórzy jeszcze używają walkmana do własnych celów. Może nie pokazują się z tym urządzeniem przy ludziach, ale cieszą się muzyką.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz