Doom metal i jego podgatunki

Jest pewien wspaniały gatunek muzyki metalowej: Doom Metal. Podobnie jak każdy inny gatunek muzyki, wszystko zależy od stylu, instrumentów oraz rozwoju muzyki, aby to sklasyfikować. Doom Metal jako muzyka to krok w prędkości, strojeniu gitary oraz ilości zniekształceń. Ich teksty i piosenki są zazwyczaj o śmierci, strachu i cierpieniu.


Najpopularniejszy wokal


Wokal najczęściej jest czysty. Niektóre zespoły decydują się wprowadzić screaming w muzyce. Ozzysbourne i Bobby Lebling są jednymi z najlepszych wokalistów, którzy przyjęli ten styl w ich muzyce. Były też inne style, które są znane w doom metalowej rodzinie. Tam znajdziesz wszystkie rodzaje screamingu i growlingu.


Podobnie jak każdy inny rodzaj muzyki, piosenki w doom metalu są o czymś, co zainspirował ich w życiu. Emocje takie jak strach, złość, smutek, śmierć i depresja są jednymi z najczęstszych tych, które znajdziesz w ich tekstach. Istnieją inne aspekty, które członkowie zespołu biorą pod uwagę. Miały miejsce liczne utwory, które zawierały inspirację z literatury, religii i symboliki.

Charakterystyka instrumentów


Większość zespołów tworzonych jest w ten sam sposób i doom metal nie jest inna. Zespół obejmuje współbrzmienie gitar elektrycznych, perkusji i gry na gitarze basowej. Istnieją instrumenty klawiszowe mieszane lub włączone w tej muzyce. Gitary i bas to bardzo nisko strojone gitary z dużą ilością zakłóceń. Metoda ta daje im mroczny i niepokojący dźwięk. Dźwięk z gitary basowej będzie bardzo niski i ciężki. W większości używa się zestawów perkusyjnych z użyciem podwójnych bębnów basowych lub kontrabasu – to może dodać więcej zniekształcenia i basu do ich muzyki.

Inne gatunki w ramach Doom Metalu


Znajdziesz tu różne gatunki podrzędne w doom metalowym rodzaju muzyki. Każdy z nich oferuje swoje własne komponenty i style. Spójrz na niektóre z tych sub gatunków.

  • Traditional

  • Epic

  • Stoner

  • Sludge

  • Death

  • Black

Każdy gatunek i sub gatunek są dodatkową formą twórczości i myśli w muzyce. Są one tworzone przez innych i nadal będzie się to rozwijać. Z tego gatunku są także niektóre gatunki podrzędne – warte do zrozumienia. Niektóre z tych odmian i stylów pochodzą z inspiracji doom metalu i innych gatunków. Traditional – to tradycyjna wersja doom metalu – początek doom metalu. Wszystko zaczęło się w 1990 roku, – gdy wszystko zaczęło się od inspiracji. Ta metalowa muzyka ma ciężkie zniekształcenia i wolniejsze tempo z ciężkimi zniekształceniami. Można znaleźć mnóstwo czystych wokali, niektóre z dodatkiem screamingu. Tradycyjne zespoły to Ogre, Reverend Bizarre i Witchcraft.

Epic Metal


Epic i tradycyjny metal są bardzo podobne w stylu. Równowartość muzyki i wokalu to jest, co odróżnia ten sub gatunek. Zespoły zwykle wykorzystują styl czystszy wokalnie. Rozważmy te zespoły aby uzyskać więcej informacji: Candlemass, Solstice, Solitude Aeturnus i Doomsword.

Stoner Metal


Psychedelic Metal jest także inny termin dla tego sub gatunku. Dlaczego można zapytać? Ponieważ ma psychodeliczne odmiany muzyki. Zwróć uwagę na wiele efektów pełnych syntezatorów i pedałów gitarowych podczas słuchania tego stylu muzyki. Efekty gitarowe jakie mogą tam być to np. Flanger, Phaser. Odnotowano wiele metalowych zespołów, które wykorzystują różne efekty.

Oto kilka próbek metalowych zespołów w stylu psychodelicznym: Acid King, Electric Wizard, Sen, yuss, Electric Wizard i Acid King są jednymi z najbardziej popularnych zespołów stoner metalu.

Sludge Metal


Ten styl łączy metal i Hardcore Punk z odrobiną południowego rocka. Zespoły w tym gatunku stawiają na szybki tempo. Sludge metal ma więcej kontrabasów perkusyjnych plus więcej gitary akustycznej i surowych zniekształceń.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz