Najlepsze aplikacje do odtwarzania muzyki

Bardzo często słuchasz muzyki u siebie na komputerze. Już dawno Ci się znudził klasyczny program o nazwie Windows Media Player. Poszukujesz czegoś innego. Istnieją odtwarzacze muzyczne, które mogą Ci zastąpić to popularne oprogramowanie.

Clementine 1.2.3 to bardzo prosty odtwarzacz do muzyki – prosty wygląd a także spore możliwości – udaję się otwierać muzykę zarówno z komputera jak i również Internetu. Plusami tego pakietu jest fakt, że tutaj następuję wyświetlanie dużej liczby tekstów piosenek, można w bezproblemowy sposób zarządzać biblioteką i synchronizować ją z przenośnymi odtwarzaczami muzyki. Oprócz tego można także się spodziewać funkcji pojawiania tekstów muzycznych. Minusy w tym pakiecie także istnieją a jednym z nich jest fakt, że tutaj występować może samoczynne przechwytywanie skojarzeń plików.

Następne oprogramowanie, które może zaskoczyć to z pewnością AIMP 3.6 – bardzo duża liczba możliwości. Na pewno odpowiadać on może początkujących użytkownikom ale i nie tylko. Plusy to na pewno duża liczba funkcji z niewielkim rozmiarem, obsługiwane formaty wynosi aż 20 rozszerzeń. Swobodnie można odtwarzać i nagrywać radio Internetowe. Mankamentem tego programu jest faktu, że nie istnieję tutaj możliwość korzystania ze standardowego rozszerzenia .m3u a specjalnie dedykowanego .plc

MusicBee 2.4 to wersja programu, która oprócz możliwości odtwarzania daję szansę na to aby w dokładny sposób zarządzać biblioteką, można zgrywać CD a także przechwytywać opcje internetowe. To co tutaj jest ogromnym plusem to na pewno spore możliwości katalogowania, wyświetlanie tekstów piosenek i pobieranie nie stanowi żadnego problemu, można edytować swoje własne tagi, kolejnym plusem jest fakt iż istnieję tutaj zgrywanie muzyki z płyt CD-Audio a także można liczyć na rozbudowany equalizer.

Foobar2000 to co raz popularniejszy odtwarzacz muzyczny. To na pewno świetne rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników. Jego plusy to na pewno – wysoki standard odtwarzanego dźwięku, wymagania sprzętowe są niewielki, duża liczba modułów które mogą być przydatne dla bardziej zaawanasowanych użytkowników, ogromna ilość wtyczek która jest tutaj obsługiwana. Mankamentem dla polskich użytkowników jest brak ,,polskiej” wersji językowej.

Program, który może kojarzyć się z muzyką to oczywiście Winyl 3.0.3. Bardzo nowoczesny pakiet, szybko działający na komputerze -nie zacina się praktycznie nigdy.

Jeśli chodzi o jego zalety to warto powiedzieć o tym, że obsługuję się go w bardzo szybki sposób, duża liczba skórek mogących się tutaj uzyskać, wszystkie smartlisty są odtwarzane w sposób automatyczny. Taki pakiet to także minusy, warto powiedzieć sobie o nich, że np. dla bardziej zaawansowanych użytkowników ten sprzęt nie będzie aż tak przydatny ze względu na pomniejszoną liczbę najważniejszych funkcji.

Co prawda Winamp ogłosił ostateczne zakończenie swojej pracy. Jednak należy przyznać, że to jest najpopularniejszy pakiet służący do odtwarzania muzyki. Jego zalety to na pewno duża liczba nowoczesnych funkcji, przeglądarka Internetowa jest tutaj w standardzie, obsługa formatów plików jest praktycznie w każdym rozszerzeniu. Jedyny minusem jest fakt, że nie kontynuuje się prac związanych z rozwojem tego oprogramowania.

Program o nazwie Tomahawk to na pewno dobre rozwiązanie dla młodzieży. Bardzo przyjazny interface nie sprawi problemów młodszym użytkownikom komputera. Jego główne zalety to możliwość rozbudowy z wykorzystaniem wtyczek, interfejs jest na pewno nowoczesny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz