Dzięki temu nauczysz się śpiewać

Z pewnością podziwiasz artystów, którzy nauczyli się tańczyć a także wykonywać różne utwory muzyczne na scenie. Zastanawiasz się w jaki sposób oni doszli do takiego poziomu? Na pewno przez trening. Istnieją sprawdzone sposoby na to abyś w końcu mógł się cieszyć ze swojego idealnego głosu.

Zacznij w końcu trenować swój głos. Jeśli czujesz, że śpiewanie to twoja pasja to praktykuj tą umiejętność jak najczęściej. Jeśli nie ma masz możliwości na zapisanie się na szkołę tańca to kup profesjonalną literaturę. To właśnie tutaj znajdziesz najbardziej praktyczne rady. Co do jednej ona się może nie zmieniać – bez względu na dyscyplinę trening czyni mistrza.

Dla kogo przeznaczona jest nauka śpiewu? Oczywiście, że dla każdego. Jeśli masz ochotę na śpiewanie to po prostu to zrób. Nie zastanawiaj się dłużej, że twoi sąsiedzi czy rodzina twierdzi iż fałszujesz śpiewając. Zdecyduj się na to, że postawisz na swoją pasję w 100%. Zacznij się w końcu realizować. Wybierz swój ulubiony gatunek muzyczny. Jeśli nic nie zrobisz to tak właśnie nie podniesiesz poziomu własnych umiejętności – pamiętaj, że kto się nie rozwija ten się cofa.

Nie możesz się przetrenować. Koniecznie pij dużo wody. Jeśli nie chcesz aby twoje ,,strony głosowe” wysiadły to decyduj się przynajmniej na wypicie 1,5 lub 2litrów wody źródlanej każdego dnia. Na pewno to Ci pomoże w utrzymaniu formy twojego głosu. Oprócz tego powinieneś się wysypiać. Nie możesz zarywać nocy. Bardzo dobrze jak lubisz śpiewać ale zarywanie nocek do tego aby nauczyć się jakiegoś utworu na pamięć nie będzie należeć do najlepszych rzeczy.

Musisz świadomie uczyć się spodziewania. Jeśli zapiszesz się na szkołę śpiewu to nie oczekuj od nauczyciela muzyki, że to właśnie on Cię nauczy śpiewania. To wszystko zależy od Ciebie. Istnieją czynniki, które za to odpowiadają a mianowicie – twój styl życia a także to czy starasz się regularnie wysypiać i wypijać odpowiednią ilość wody.

Musisz uszanować swój głos. Nie możesz go nadwyrężać. Jeśli dopiero co zaczynasz naukę śpiewania to tak właściwie pomyśl o tym aby nie decydować się na wykonywanie tej samej piosenki przez cały dzień. Najważniejsze jest to abyś potrafił odróżnić śpiew od wypoczynku. Na pewno nie chcesz doprowadzić do tej sytuacji, że twoje gardło będzie chore a Ty się niestety będziesz męczyć z np. zapaleniem gardła lub krtani.

Oprócz śpiewania pomyśl także o innym treningu – postaw na jakąś aktywność fizyczną. Nie oczekuj, że po pierwszym tygodniu śpiewu zostaniesz super wokalistą. Potrzebujesz o wiele więcej treningu. Kiedy jednak będziesz go wykonywał z pełnym zaangażowaniem możesz liczyć na to, że tak właściwie z dnia na dzień opanujesz tą technikę w większym stopniu. Nie zapominaj o tym, że ważna jest aktywność fizyczna. Pomyśl o tym aby jeździć na rowerze lub w końcu zacząć biegać.

Zachowaj świeżość swojego umysłu. Co w tym przypadku musisz zrobić? Przede wszystkim pomyśl o tym aby nie skupić się na tym w jaki sposób osiągnąć swój cel np. wygrać konkurs wokalistów a postanowić sobie coś mniejszego a dokładniej – nauczyć się jakiegoś tekstu w wyznaczonym przez siebie czasie. To właśnie dzięki temu sprawisz, że nauka śpiewania nie będzie dla Ciebie niczym obowiązkowym. Postaraj się obejrzeć filmiki znanych wokalistów – zauważ to, że oprócz ciężkiej pracy jest także potrzebny wypoczynek i świeżość umysłu. Nie przerabiaj 10siąty raz tej samej książki. Pomyśl o tym aby się zdecydować na jakąś inną. Skoro już jedną przerobiłeś to ustal sobie jakiś kolejny cel – nowa książka, która może Ci dać duże możliwości w zakresie rozwiniecie twoich najsłabszych umiejętności np. śpiew w górnych partiach częściach. Pamiętaj o tym, że jesteś tak mocny jak silny jest twój najsłabszy punkt.

Nie bądź sztywny w swoim śpiewaniu. Aby Ci to dobrze wychodziło musisz się tym po prostu bawić. W jaki sposób możesz przyswoić sobie na pamięć jakiś nowy utwór? Oczywiście do dobrych sposobów zaliczyć możesz to jak słowa piosenki zaczniesz kojarzyć z różnymi rzeczami przyjemnymi. Użyj w tym celu swojej wyobraźni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz