Jak zacząć słuchać death metalu?

Death Metal to gatunek, który jest doceniany w środowisku heavy metalu, ale jednocześnie bardzo kontrowersyjny poza tym małym kręgiem. Wśród przyczyn tych kontrowersji, jest sama muzyka: bardzo fałszywy dźwięk, surowe wokale, szybkie bębnienie, gdzie teksty dotyczą głównie kontrowersyjnych tematów, a czasem są bardzo anty-religijne.


Jednak ta forma muzyki jest bardzo wciągającym gatunkiem Heavy Metal ze względu na jej wymagania technicznie i umiejętności muzyczne. Death Metal to gatunek Ten sub-gatunek, pochodzi z początku lat osiemdziesiątych. Kilka wpływowych zespołów tego gatunku to: Opeth.


Slayer. Głównie thrash metalowy zespół, często wprowadza śmierć i różne inne elementy heavy metalu w swojej muzyce, które brzmiały bardziej brutalnie. Dobry album to Reign In Blood, z 1986 r.
Morbid Angel. Wczesny ekstremalny zespół metalowy założony w 1984 roku, z pewnymi wpływami utworami.

Possessed. Jest jednym z pierwszych prawdziwych zespołów death metalowych, ponieważ jego kariera rozpoczęła się w roku 1983. Ich muzyka jest chyba najbliższe tej tematyce i temu co nowoczesne techniczne ekstremalne metalowe dźwięki wnoszą w death metal.


Inne wpływowe zespoły to też Death, Necrophagia i Obituary. Możesz dowiedzieć się więcej na ich temat, kupując kilka ich płyt lub poprzez czytanie na temat ich historii.


Nowoczesny Death Metal pojawił się na początku lat dziewięćdziesiątych, z takimi zespołami jak Cannibal Corpse, Nile lub Suffocation. Warto poznać kilka kroków, dzięki którymi można cieszyć się z tego rodzaju muzyki heavy metalowej.

To trzyma się z dala od tak zwanego „melodic death metalu” lub „Melodeath”.
Co najczęściej nazywa się to po prostu Metalcore / Deathcore. Jeśli chcesz wejść do świata Death Metalu to nie zrobi ci nic dobrego słuchanie tych zespołów, ponieważ nie mają one nic wspólnego z tego rodzaju muzyką.


Jeśli chcesz coś bardziej melodyjnego niż Cannibal Corpse, sprawdź progresywne zespoły jak np. Vital Remains. Tworzą one bardzo melodyjne utwory, przy zachowaniu podstawowych elementów muzyki death metal.

Chcesz poznać death metal? Musisz słuchać tej muzyki.


Można by pomyśleć, że to oczywiste, ale kiedy wielu ludzi słucha muzyki death metalowej po raz pierwszy skupia się tylko na wokalu. A to sprawia, że jest to ciekawe muzyczne rozwiązanie to jest łączenie wszystkich instrumentów: wokal, gitary, basy i bębny.


Choć w muzyce pop głównym elementem jest piosenkarz to jeśli chodzi oformę Heavy Metalu trzeba skupić się na samej muzyce. Radzę przede wszystkim słuchać bębnów lub riffów gitarowych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz