Atrakcyjne systemy audio car

Tuning aut staje się z roku na rok coraz popularniejszy, czego dowodzą coraz liczniejsze publikacje, wydawnictwa, a nawet programy i turnieje oraz zjazdy i pokazy dla miłośników odmienionych aut. Tuning przez wiele lat kojarzony był przede wszystkim z całkowitym przerabianiem parametrów samochodu, jego osiągnięć i mechaniki, aby był jeszcze mocniejszy lub lepiej się prowadził. Z czasem jednak pojawiła się moda także na tuning estetyczny oraz tuning audio car, który pozwala na wyróżnienie swojego auta na tle innych pojazdów poruszających się drogami w jeszcze wyraźniejszy sposób. Dzięki temu pojawia się coraz więcej firm, często zrzeszających pasjonatów, które oferują bardzo kompleksowe indywidualne tworzenia samochodów na życzenie klienta. Możliwe jest stworzenie praktycznie wszystkiego od podstaw – wystarczy jasna wizja składającego zamówienie i wystarczająco głęboki portfel, na pokrycie wszystkich związanych z nabywaniem części kosztów.

Samo zbudowanie auta lub wykorzystanie jakiegoś znanego modelu do jego przerobienia, to jedno, natomiast nadanie wnętrzu auta odpowiedniego charakteru, to zadanie już mniej inżynieryjne, a bardziej koncepcyjne. W takim tuningu elementem, który praktycznie zawsze wymaga bardzo kosztownego usprawnienia, jest audio car, który mówi bardzo wiele o właścicielu auta oraz poziomie zaawansowania tuningu. Ponieważ muzyka towarzyszy wszystkim pokazom tego typu aut, a także w sposób wyjątkowy umila podróżowanie samochodem z tak mocnymi jednostkami napędowymi, zainwestowanie w audio car wydaje się absolutnym obowiązkiem. Firmy specjalizujące się w tego typu usługach są w stanie dopasować rewelacyjne i bardzo potężne systemy nagłośnienia nawet w bardzo nietypowych i trudnych do wykorzystania modelach – czego dowodem udane koncepcje zbudowania potężnego audio car w Fiacie 126p, a więc popularnym maluchu. Nawet w tak ograniczonej przestrzeni możliwe okazało się wkomponowanie bardzo ciężkiego, potężnego i kosztownego zarazem systemu audio car, który swoją ceną kilkudziesięciokrotnie przekraczał wartość samego pojazdu. Miłośnicy tego typu zabaw mają wiele zlotów i turniejów, na których rywalizują ze sobą w kategoriach największej mocy czy wagi takiego systemu.

Osobną kategorią, którą można skutecznie wygrać podczas rywalizacji firm specjalizujących się w tworzeniu systemów audio car, jest konkurs na najlepiej wyglądający system. Przy budowie wzmacniaczy, jednostek centralnych oraz membran czy obudowania dla głośników samochodowych, kierować można się wielką dowolnością w doborze materiałów, kolorów i kształtów. Dzięki temu odpowiednio skomponowane i przemyślane wizualnie oraz graficznie elementy takiego systemu mogą robić nie tylko wrażenie swoimi parametrami oraz walorami dźwiękowymi, ale również z powodzeniem zachwycać swoimi zaletami estetycznymi. Przeważnie o tym, kto wygrywa podczas festiwali i zlotów miłośników audio car, decyduje niezależne jury składające się ze specjalistów oraz zwykłych uczestników tych targów, którzy także mogą głosować we wszystkich kategoriach.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

Dodaj komentarz