Lady Gaga – artystka o niejednej twarzy

Któż z nas nie zna charyzmatycznej amerykańskiej wokalistki, charakterystycznej głównie dzięki kontrowersjom, Lady Gagi? Wizerunek tej niezwykłej artystki przez długi okres czasu nie schodził z pierwszych stron gazet, magazynów, czy portali plotkarskich na całym świecie. Jej prawdziwe imię i nazwisko brzmi Stefani Joanne Angelina Germanotta, a urodziła się 28 marca 1986 roku na terenie Nowego Jorku.

Lady Gaga już od najmłodszych lat przejawiała zamiłowanie i talent muzyczny. Będąc w wieku zaledwie czterech lat, zaczęła uczęszczać na lekcje nauki gry na fortepianie. Już dziesięć lat później zaczęła komponować własne utwory i dawać publiczne popisy swoich umiejętności. W okresie młodości uczęszczała też do katolickiej szkoły – Convent of the Sacred Heart, co tym bardziej dziwi, patrząc na pełną ścieżkę jej kariery. W 2008 roku artystka podczas wywiadu dla magazynu „The Rolling Stone” uznała się za osobę o orientacji biseksualnej, pomimo tego, Lady Gaga jest od 2011 roku w szczęśliwym związku z modelem i aktorem Taylorem Kinneyem. Do zaręczyn pary doszło w walentynki 2015 roku.

Pierwszy studyjny album wokalistki ukazał się w 2008 roku i zatytułowany został „The Fame”. Znalazły się na nim do dziś uwielbiane przez fanów i rozgłośnie muzyczne, taneczne utwory „Just Dance”, „Poker Face” oraz „Paparazzi”. Równie udany był drugi krążek Lady Gagi – „Born this Way”, który promowała piosenka pod tym samym tytułem. Artystka do dziś budzi wiele kontrowersji, zarówno swoimi teledyskami do najlepszych utworów, jak i samym strojem, prezentowanym na koncertach, galach i wielkich wyjściach. Do pamięci wszystkich zapadł strój wykonany z mięsa, w którym przybyła na jedno z rozdań nagród MTV.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz