Rihanna – wielka artystka doby naszych czasów

Wiele amerykańskich wokalistek co roku stara się podbić światowy rynek muzyczny i szturmem znaleźć się w gronie największych światowych celebrytek. Niektórym z nich udaje się wylansować jakiś przebój, jednak nieco później, show biznesowy świat bardzo szybko o nich zapomina. Tylko nielicznym udaje się znaleźć na szczycie i przez dłuższy czas z niego nie spadać. Do grona takich osób z pewnością należy Rihanna, a właściwie Robyn Rihanna Fenty – barbadoska piosenkarka i tekściarka, która oprócz kariery muzycznej zajmuje się projektowaniem mody (stworzyła między innymi projekt sportowych butów i klapek dla firmy Puma) oraz aktorstwem, występując między innymi w filmie akcji „Battleship: Bitwa o Ziemię” oraz komediach „To już jest koniec” czy „Dziewczyny z drużyny 3”.

Artystka wszystkie swoje wielkie sukcesy osiągnęła bardzo ciężką pracą. Kilkakrotnie przez swoje wielkie zaangażowanie i oddanie muzycznej karierze lądowała w szpitalu. W 2011 roku musiała nawet anulować koncerty organizowane podczas jej trasy Loud Tour na terenie Szwecji. Rihanna została wówczas poddana hospitalizacji. Podobne problemy dotknęły gwiazdę rok później, po największym amerykańskim festiwalu – Coachella.

Rihanna po raz pierwszy pojawiła się na muzycznej scenie w 2005 roku. To właśnie wtedy otwarły się dla niej drzwi do wielkiej kariery, kiedy to podpisała kontrakt z wytwórnią Def Jam. Pod koniec sierpnia tego właśnie roku na muzycznym rynku ukazała się piosenka artystki „Pon De Replay”, która uplasowała się w czołówce listy Billboard Hot 100. Wkrótce wydany album „Music of the Sun” sprzedał się w milionowej liczbie egzemplarzy, pokrywając się złotem. Prawdziwy sukces i światowy rozgłos przyniosła gwieździe jej trzecia płyta, zatytułowana „Good Girl Gone Bad” wydana w 2007 roku, na której znalazły się takie hity jak „Umbrella” oraz „Don’t Stop the Music”. Późniejsze single wokalistki były już coraz bardziej wyczekiwane przez fanów, a następnie uwielbiane. Do gustu muzycznych odbiorów szczególnie trafiły utwory „Russian Roulette”, „Te Amo”, „Only Girl (In the World)”, „Diamonds” i wiele, wiele innych. Rihanna podczas swojej muzycznej twórczości współpracowała z wieloma największymi światowymi gwiazdami muzyki – Jayem Z, Madonną, zespołem Coldplay, Shakirą, Beyonce czy Paulem McCartney’em.

Rihanna jest bardzo barwną artystką. Bardzo lubi eksperymentować z całym swoim wizerunkiem, szczególnie często zmieniając fryzury – poprzez kolor włosów, wariacje z ich długością i używanie peruk. Gwiazda jest też wielką fanką mody, chętnie pojawia się na pokazach największych projektantów.

Artystka angażuje się też w pomoc charytatywną, wspierając między innymi działania UNICEF-u. W 2010 roku po katastrofalnym w skutkach trzęsieniu ziemi na Haiti, Rihanna wzięła udział w akcji „Teraz nadzieja dla Haiti”, który miał na celu zebranie funduszy dla poszkodowanych.

Życie osobiste Rihanny jest bardzo skomplikowane. W 2009 roku, gwiazda została pobita przez swojego ówczesnego chłopaka – piosenkarza Chrisa Browna. Wydarzenia te wywarły duży wpływ na stan emocjonalny wokalistki, która do pracy i kondycji powróciła dopiero po kilku miesiącach. Pomimo tych ciężkich wydarzeń, artystka ponownie zaczęła się spotykać ze swoim byłym oprawcą, para jednak definitywnie zerwała ze sobą w 2013 roku.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz