Wybierz: spotify czy deezer?

Zarówno Spotify jak i Deezer jest platformą muzyczną, która skupia się na udostępnianiu muzyki użytkownikowi, ale czy tam naprawdę różni się jedno od drugiego? I co najważniejsze – spotify czy deezer? Postaram odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Spotify jest platformą muzyczną, która miała swój początek w 2006 roku w Szwecji. Użytkownicy mają dostęp za pomocą strumienia do miliony utworów muzycznych nie tylko z poziomu komputera, ale także za pomocą smartfonów czy też tabletów za pomocą przeznaczonej do tego aplikacji. Pozwala na słuchanie muzyki z wielu wytwórni muzycznych na świecie. Osobiście mi się podoba to, że można połączyć swój profil Spotify z profilem na Last.fm. To na pewno ucieszy użytkowników, którzy korzystali tylko i wyłącznie z last.fm.
Polega to na subskrypcji słuchanego przez nas materiału muzycznego bezpośrednio na playlisty last.fm, co moim zdaniem jest dużym udogodnieniem. Sama posiadam tam profil i bez problemu udało mi się powiązać jeden profil z drugim.
Drugą platformą jest bez wątpienia Deezer, który działa podobnie do Spotify. Zasadniczo nie ma różnicy pomiędzy Spotify, ale jednak ta pierwsza platforma cieszy się dużo większą popularnością. Tak naprawdę nie wiem z czego to wynika, ale postanowimy zgłębić tę wiedzę. W tym momencie sama nie wiem co bym wybrała:
spofify czy deezer? Moim zdaniem każda platforma ma swoje plusy i minusy i trzeba zgłębić temat i dostosować do swoich upodobań. Prawdę mówiąc nie miałam zbytnio kontaktu z Deezerem i trudno mi się wypowiedzieć na ten temat.
Z moich prywatnych obserwacji interfejs Spotify znacznie przewyższa ten na Deezerze, ale czy z funkcjonalnością jest tak samo? Nie jestem jedyna, wielu użytkowników takich platform ma dylemat pomiędzy
spotify czy deezer? O platformie deezer dowiedziałam się za pomocą portalu społecznościowego Facebook, gdzie wpadła mi w oko aplikacja wiążąca profil z deezera i profil na portalu społecznościowym. Niektórzy nazywają je platformami muzycznymi, podobnie do mnie a właściwa nazwa to portale streamingowe. No bo tak jest, że muzyka jest nadawana w czasie rzeczywistym a strona po prostu przejmuje sygnał streamingowy przez co możemy słuchać muzyki na swoim urządzeniu.
Jeden i drugi portal może nam zaproponować darmową wersję próbną wersji premium, zdecydowałeś już,
spotify czy deezer? Niestety na tym polu jest remis dlatego musimy poszukać innego rozwiązania problemu typu – spotify czy deezer? Deezer nie prezentuje wyższej jakości po zakupieniu abonamentu czy też zapisywanie utworów offline, niestety wygrał Spotify. Zatem odpowiadając na pytanie spotify czy deezer? Odpowiem – oczywiście Spotify. Prezentuje dużo lepsze warunki dla użytkownika.
Może w przyszłości wszystko ulegnie zmianie jeśli chodzi o samego Deezera, ale na chwilę obecną to Spotify jest górą i będzie przez jakiś czas. Mimo, że Deezer ma lepszą bazę utworów muzycznych to średnio go to tak naprawdę ratuje. W dzisiejszych czasach liczą się funkcjonalności, które ułatwią użytkownikowi korzystanie z platformy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz